قصه احد احد گفتن بلال در حجر حجاز در زمان اسارت و بردگی در خانه خواجه یهودی

  • آزادی صحابه پیامبر
    آزادی صحابه پیامبر

بلال صحابه بزرگ پيامبر اسلام در زمان آغاز دعوت پيامبر در حالي با اسلام آشنا شد که برده فردي يهودي بود. آن خواجه يهودي حق بلال را رعايت نمي کرد و بلال را بسيار آزار مي داد. بلال در ابتدا با شنيدن توصيه هاي يکي از ياران پيامبر سعي در پنهان کردن دين خودش کرد اما عشق او به پيامبر و آشنايي او با خدا او را نگذاشت تا دينش را از خواجه اش پنهان کند. خبر را به پيامبر مي رسانند که يکي از عاشقان شما در خانه مردي يهودي مورد آزار و اذيت او قرار گرفته است چرا که با خدا و اوصاف او آشنا شده و از پنهان داشتن عقيده اش خودداري کرده است. پيامبر به آن يارش که خبر داده مي گويد که برو و اين بنده را از دست آن يهودي آزاد کن و مراقب باش که آن يهودي تا خواستاري تو رو ببيند هر لحظه به قيمت او خواهد افزود. پیامبر (ص) مشارکت در خرید و آزادی او را از یکی از آن یارش خواست تا در معامله خریداری او شرکت کند. اما آن یار پیامبر (ص) خودش تمام هزینه را می پردازد و در جواب سرزنش پیامبر (ص)  می گوید که در ازای ارزش معنوی اینکار خواسته تا خدمت بیشتری بکند..
آن يار صديق پيامبر مي گويد که هر قيمتي که بگويد من او را خريداري مي کنم. پيامبر سفارش مي کند که نصف هزينه را خودش پرداخت خواهد کرد اما آن يار صديق در معامله، خودش به تنها يي هزينه را مي پردازد و اتفاقا يهودي همان طور که پيامبر پيش بيني کرده بود علاوه برا آن که در ازاي بلال يک برده بسيار زيبا و يهودي مي گيرد يک نصاب نقره هم طلب مي کند و به ده برابر قيمت بلال را مي فروشد و در آخر معامله هم آن يار پيامبر را به سبب ضرري که فکر مي کرد ديده تمسخر مي کند. اما آن يار صديق مي گويد که بلال به اندازه دو دنيا براي من ارزش دارد و من درون الهي او را خريدم که در برابر اين قيمت بسيار ارزان است. و اين حالتي که تو داري حالت ظاهرپرستان است.
فلسطينيان امروز اسير الله در دستان صهيونيست ها هستند و تلاش ياران خدا براي آزادي مسجد الاقصي همچنان ادامه دارد. مسجد الاقصي بيش از هر زماني مورد تمسخر و اهانت شهرک نشينان اشغالگر صهونيست است. خانه ها مردم اطراف مسجد را تخريب مي کنند و آنان را از محله شيخ جراح در نزديکي مسجد بيرون مي کنند.
در ويدئويي که در حال حاضر مي بينيد تصاويري از اين حوادث مي بينيد. بعلاوه تصاويري از به آتش کشيده شدن بار دوم مسجد الاقصي نيز آمده است. صهيونيست ها تمام تلاش خود را مي کنند تا آثار اسلام و ديگر اديان الهي را از قدس شريف حذف کنند. در آتش سوزي مسجد الاقصي نيروهاي امنيتي صهيونيست از ورود مسلمانان به مسجد جلوگيري کردند، ماشين هاي آتش نشاني را به داخل مسجد راه ندادند و چاه هاي آب داخل مسجد را هم از کار انداختند تا اثر تخريب آتش زيادتر شود در اين آتش سوزي منبر تاريخي 400 ساله که کنار محراب مسجد بود نيز سوخت. در ويدئو فعلي همچنين تصاويري کمتر ديده شده از مسجد الاقصي واقعي و فضاهاي داخلي آن آمده است.  مسجد الاقصي با گنبد خاکستري پر رنگ آن در کنار مسجد قبة الصخره قرار دارد. آن تصوير که گنبد طلايي دارد مسجد الاقصي نيست بلکه قبة الصخره است. صهيونيست ها سعي مي کنند در تصاويري که مي سازند اين بنا با گنبد طلايي را به جاي مسجدالاقصي واقعي نشان دهند. و تا کنون تصاوير بسيار کمي از فضاي داخلي مسجد الاقصي ارائه شده است. زير مسجد الاقصي سه مسجد ديگر قرار دارد يکي مسجد البراق دوم مسجد المرواني ديگر مسجد اقصي القديم

امروز مسجد الاقصی در دستان یهودیان صهیونستی است که فکر می کنند تجارت را خوب بلد هستند در حالی که گفته های پیامبرانشان را کنار می زنند و به سحر می گرایند. و تا می توانند فلسطینیان را آزار و شکنجه می کنند و به نابودی آثار الهی می پردازند.
در ویدئو تصاویر کمتر دیده شده از داخل مسجد الاقصی آمده است حتی تصاویری از صحن زیرین مسجد الاقصی، مسجد البراق ، مسجد المروانی ، مسجد الاقصی القدیم. آن تصویری که ما بنام مسجد الاقصی می بینیم که گنبد زرد دارد در واقع مسجد صخره است که کنار مسجد الاقصی قرار گرفته و صهیونیست ها می خواهند با نشان دادن آن مسلمانان دنیا را از مسجد واقعی منحرف کنند تا در حین تخریب آن کسی متوجه نشود.
فلسطينيان امروز اسير الله در دستان صهيونيست ها هستند و تلاش ياران خدا براي آزادي مسجد الاقصي همچنان ادامه دارد. مسجد الاقصي بيش از هر زماني مورد تمسخر و اهانت شهرک نشينان اشغالگر صهونيست است. خانه ها مردم اطراف مسجد را تخريب مي کنند و آنان را از محله شيخ جراح در نزديکي مسجد بيرون مي کنند.  
در ویدئو می بینید:
تفاوت مسجد الاقصی با مسجد چند ضلعی گنبد طلایی دار قبة الصخره
به آتش کشیده شدن مسجد الاقصی توسط یهودیان صهیونیست
در آتش سوزي مسجد الاقصي نيروهاي امنيتي صهيونيست از ورود مسلمانان به مسجد جلوگيري کردند، ماشين هاي آتش نشاني را به داخل مسجد راه ندادند و چاه هاي آب داخل مسجد را هم از کار انداختند تا اثر تخريب آتش زيادتر شود در اين آتش سوزي منبر تاريخي 400 ساله که کنار محراب مسجد بود نيز سوخت. در ويد
تصاويري کمتر ديده شده از مسجد الاقصي واقعي و فضاهاي داخلي آن
 مسجد الاقصي در کنار مسجد قبة الصخره
 تا کنون تصاوير بسيار کمي از فضاي داخلي مسجد الاقصي ارائه شده است. زير مسجد الاقصي سه مسجد ديگر قرار دارد يکي مسجد البراق دوم مسجد المرواني ديگر مسجد اقصي القديم.

دانلود ویدئو از کانال پارچینا: @parchina