پارکی که در فصل گرم زیر آب می‌رود

پارک ها و مشاغل دوستدار محیط زیست، شغل سبز معرفی می‌شوند. از جمله فعالیت‌های شرکت الکترونهنگ طراحی مدل های مفهومی زیست بوم‌های طبیعی است. رویکرد آن نیز پذیرش گردشگری سبز است. در بررسی هایی که اخیرا داشته ایم برخوردیم به پارکی در داخل رودخانه گرونر سی درستیریا، واقع در کشور اتریش. این پارک در فصل سرد پارک زمستانی با نام "ستیرا" ظاهر می‌شود و عاشقان بازی و ورزش به این پارک می‌آیند و به تفریح و پیاده روی می‌پردازند. اما در آغازفصل گرم و بالارفتن درجه حرارت هوا،  برف ها در ارتفاعات به تدریج آب می‌شوند و به درون این رودخانه یا پارک می‌ریزند. در نتیجه این پارک زیبا تا ارتفاع 12 متربه زیر آب می‌رود. این دریاچه رنگ سبز  خود را از درخت ها و گیاهان سبز پارک می‌گیرد. دمای آب این دریاچه در فصل بهار بین 4 تا 8 درجه سانتیگراد است.

در فصل بهار، این دریاچه بیشتر مورد توجه غواص‌ها برای تماشای درختان و گل‌ها در زیر آب قرار دارد، ولی با آمدن فصل زمستان و ظاهر شدن دوباره پارک، این دریاچه با استقبال مردم روبرو خواهد شد.

دریاچه سبز آستریا

ناگفته نماند که هر 186 هزار سال يکبار، کره زمين کاملا” به زير آب فرو مي‌رود و تمامي زمين پوشيده از آب ميشود و دوباره بعد از مدّتي سر از آب بيرون مي‌آورد. هیچ بعید نیست که زمانی نیز محل سکونت ما با همین شرایط مشابه به این منطقه گردشگری بشود.