چیزهایی که لازم است درباره الکترونهنگ فاطر سماوات بدانید

  • الکترونهنگ فاطر
    الکترونهنگ فاطر
  • آرم ای نهنگ (الکترونهنگ فاطر سماوات)
    آرم ای نهنگ (الکترونهنگ فاطر سماوات)

الکترونهنگ فاطر سماوات، از زمان تاسیس تا کنون در خیابان امام خمینی مشهد مستقر بوده است. فروشگاه آن اکنون در میدان دیدگاه لشگر، پلاک 71 است. در تصویر، فروشگاه ای‌نهنگ (الکترو نهنگ فاطر) را که صنایع دستی و محصولات استودیو در آن است را می‌بینید.

آرم (لوگو) شرکت که از همان ابتدا توسط رئیس الکترونهنگ فاطر انتخاب شد، در سایت enahang.ir (ای نهنگ) آمده است. در سایت که رابط کاربری محصولاتی مانند پارچینا، داستانان و ای رسا نیز هست، آرم شرکت یک نهنگ آبی است.

شرکت ای نهنگ، به طور رسمی در سال  1394  با همکاری دکتر طاهره کوهی ور به عنوان مدیرعامل تاسیس شد. کار حرفه‌ای آن تا تولید رایانه‌های هوشمند از نظر فناوری و کشت وصنعت در مجتمع کشاورزی پیش رفته و ارزیابی‌های آن همچنان صورت می‌گیرد. از جمله فعالیت‌های الکترو نهنگ فاطر سماوات، تولید نرم‌افزار پیش‌بینی حرکت حامل دریایی، نرم‌افزار تشخیص احساسات چهره، نرم افزار تشخیص رگ‌های  خونی، نرم افزار تشخیص حرکت و تحلیل عمیق می‌باشد. علاوه بر این نرم‌افزارها کامپیوتر اختصاصی شده حرکت شناور دریایی کارون از جمله ساخته‌های این شرکت است.

شناور دریایی هوشمند کارون از جمله شناورهای کاتاماران قابلیت مانور و تشخیص خودکار موانع، و قابلیت تنظیم سرعت خودکار و طی مسیر از قبل داده شده را دارد. حرکت حامل‌های دریایی، چه سطحی و چه زیرسطحی با شرایط پیچیده حرکت سیال آب مواجهند، که لازم است در مواقع جریان‎‌های شدید آبی، موج‌های بلند، و وزش باد تدابیر ویژه‌ای جهت حفظ پایداری و حرکت بهینه در حامل دریایی صورت گیرد. شناور هوشمند کارون، قابلیت ناوبری خودکار و استفاده از کاربر را به طور جداگانه دارد.

تشخیص تصاویر و تحلیل عمیق در ناوبری خودکار اهمیت فراوانی دارد، و کاربرد دیگر آن‌ها اگر همراه با پیش‌بینی حرکت نیز باشد، در ساخت تجهیزات پویانمایی استودیوها به کار می‌رود. در واقع، اغلب ساخته‌های ای‌نهنگ در پویانمایی‌های آن استفاده شده است.

اولین کارهای پویانمایی ای‌نهنگ شامل «نهنگ آبی و توآتاها»، و «توآتاها و پادشاه» است که همزمان در مسابقات داخلی و بین‌المللی شرکت کرده‌اند.

با ورود به عرصه هنر و پویانمایی، ای نهنگ سرمایه گذاری خود را در تولیدات فرهنگی ایرانی بیشتر کرده است. صنایع دستی اصیل ایرانی مثل خاتم‌کاری، قلم زنی، میناکاری، چرم و منبت، محصولات چرم، حصیر و فرش و گلیم، منسوجات دستی و غیره در ای‌نهنگ تبلیغ می‌شوند.