فرق آبمیوه و نکتار

  • فرق نکتار و نوشیدنی
    فرق نکتار و نوشیدنی

فرق نکتار و آبمیوه

فرق نکتار و نوشیدنی (آبمیوه) چیست؟

اگر از هر کس بپرسید که تفاوت میان آبمیوه و نکتار میوه چیست احتمالا با پاسخ مشخصی روبرو نخواهید شد. واقعیت این است که تفاوتهایی میان آبمیوه طبیعی و نکتار میوه وجود دارد که در این متن به آن می‌پردازیم.
همه می‌دانیم که آبمیوه، عصاره تازه میوه است که از پالپ‌های میوه‌جات گرفته می‌شود و انتظار داریم بطری آبمیوه‌ای که از سوپرمارکت می‌خریم هم همان کیفیت را داشته باشد. اما با کمی دانش گیاه‌شناسی می‌توان فهمید که نکتار در واقع آن شهد شیرین است که از گل‌ها ترشح می‌شود که باعث جذب و جلب توجه حشرات گرده افشان می‌شوند. اما در صنعت نوشیدنی، نکتار در واقع نوعی از نوشیدنی‌ بدون الکل و گاز است که از آب میوه ساخته شده است. تفاوتی که نکتار با دیگر آبمیوه‌ها دارد این است که نکتار 100٪ آبمیوه نیست و حاوی ترکیبات دیگری از جمله آب،‌ شیرین‌کننده‌ها و مواد نگهدارنده است. آبمیوه از سوی دیگر، اغلب نوشیدنی طبیعی است که با له کردن پالپ میوه طبیعی بدست می‌آید. آبمیوه طبیعی معمولا طعم دهنده و مواد افزودنی ندارد.
بطور خلاصه:
· نوشیدنی‌های میوه‌ای موجود در بازار همه شبیه هم هستند و بیشتر افراد تفاوت میان آبمیوه طبیعی و نکتار میوه را به راحتی متوجه نمی‌شوند.
·  نکتار میوه حاوی درصد کمتری آبمیوه طبیعی است و ترکیباتی همچون قند افزودنی و نگهدارنده نیز دارد.