دانلود داستان نهنگ آبی در برکه

  • تصویر نهنگ آبی در برکه
    تصویر نهنگ آبی در برکه

  1-

نهر کوچکی در نزدیکی روستای کوچکی زیبا وجود دارد. با توجه به خشکسالی های مکرر در دو سال اخیر، این نهر اغلب از بین می رود.
یک روز، وقتی روستاییان نسبت به آفتاب خوردن محصولاتشان در زمین های زراعی نگران شده بودند، ناگهان باد شدیدی آمد تا باران بارید، و نهر خشک شده جریان یافت. باران آن روز عالی بود و برای یک لحظه نهر به سمت جاده رفت.
روز بعد آفتاب سوزان می شود. چند روز پس از آن هم نهر کاملا خشک شد.
2-
در یک شب شرجی، پیرمردی با کلاهی خاکی در راه برگشت به خانه، رشته‌ای از حباب دید که در جاده از گل و لای درآمده است. این برای پیرمرد بسیار عجیب و غریب بود و با خودش فکر کرد که باید چیزی زیر آن حباب‌ها باشد. بنابراین پیرمرد کج آهن را در دستش گذاشت، و به آرامی پایین کشید. پیرمرد بعد از حفاری گل، دید که یک نهنگ بزرگ به اندازه نخل آنجاست و چشمانش بسته است، مانند یک نگاه خسته.
پیرمرد به سرعت نهنگ کوچک را با احتیاط از راه سمت دهانه روستا برداشت، و سپس به آرامی آن را در آب قرار داد.
در این زمان، دم نهنگ آبی کوچک تکان کوچکی خورد، و سپس به آرامی چشمانش را باز کرد و لبخند پیرمرد را دید. بعد سرشار از قدردانی به پیرمرد گفت: " پدر بزرگ، برای نجاتم متشکرم"
پیرمرد نهنگ کوچک را دید، گویا چشم هایش تقریبا بسته می شدند.
در این لحظه نهنگ آبی کوچک دوباره گفت: "پدربزرگ، پدربزرگ! من نمی خواهم اینجا باشم، آیا می توانید من را به خانه برگردانید؟"
پس از مدتی پیرمرد واکنش نشان داد، و نشست کنار رودخانه و سر نهنگ آبی کوچک را ناز کرد و گفت: "خانه تو کجاست؟ من چطور می توانم تو را برگردانم؟"
"خانه من در دریای با شکوه و عظمت است، تو فقط من را در نهر بینداز، من می توانم خودم به تنهایی شنا کنم!"
"من می ترسم این کار بچه بازی نیست! نهر خشک است!"
"چگونه ممکن است، با آن باران سنگین؟ چگونه یک نهر می‌تواند به زودی خشک شود؟"
"چند روز هست که این نهر خشک شده!"
"معلوم شد که من تا به حال در کما بودم!"
بار دیگر، پیرمرد نهنگ را برداشت و کمی از نزدیک به او نگاه کرد. او در شش نهنگ چیزی در پوشش با خون دید که مانند یک تکه کاغذ از ضایعات مچاله، گیر کرده بود. باید مربوط به آسیب زیادی می‌شد. بنابراین از روی علاقه بسیار از او پرسید: "فرزند من، تو چه حسی داری؟ "
نهنگ آبی کوچک با بچگی گفت: "چند روز پیش من در نهر بازی می کردم، دیدم یک شبکه پر از ماهی بالای آب هست. من احساس کردم خیلی سرگرم کننده باشد، و بعد یک ضربه به آن زدم ولی آن در کل بدنم پیچیده شد. من بهترین تلاش خود را برای فرار کردم و سرانجام فرار کردم و سپس احساس خستگی مغزی کردم و مسیر خود را از دست دادم، شنا کردم و شنا کردم، و بعد از آن چیزی را یادم نیست!"
پس پیرمرد گفت که آماده است برود: " «خب، من باید بروم، تو در رودخانه بمان، و وقتی باران آمد، من تو را در نهر قرار می دهم و می‌فرستمت به سمت خانه! »
در این زمان، نهنگ آبی کوچک به سرعت فریاد زد: "پدربزرگ، من می ترسم، می توانی برگردی و باهم برویم؟"
پیرمرد لبخند زد و قول داد، و پس از آن یک نهنگ آبی کوچک را در آغوش خود به طرف خانه آورد.
در این زمان، خورشید پایین می آید هنگامی که آخرین انوار خورشید بر روی مسیر پاشید، محوطه جاده ای از سرش بیرون می زد، مثل اینکه تمام بدنش روشن شود. نسیم شروع به وزیدن گرفت و هوا خنک شد. لحظه بعد، پیرمرد و نهنگ آبی کوچک به خانه رسیدند.
3-
پیرمرد در خانه ساخته شده از چوب زندگی می کند. اگرچه بسیار بزرگ نیست. اما در داخل بسیار زیبا و خنک است.
نهنگ آبی کوچک خانه را خالی می بیند، و کنجکاو می‌شود. او پرسید: "پدربزرگ، تو تنها زندگی می کنی؟"
پیرمرد آهی کشید و گفت: "بله، همسرم تقریبا دو سال است که فوت کرده، پسر به ندرت به دیدنم می‌آید!"
"خب، این را نگو پدربزرگ. بیایید من برای شما یک جوک تعریف کنم"
"بسیار خوب!"
"در ابتدا خودم: هنگامی که من جوان بودم، یک روز برادر من در تور ماهیگیری بود. ماهیگیری به برادر من گفت:" من همیشه دوست دارم ماهی‌های کوچک احمق را بخورم، من برای بررسی شما را تست می کنم، اگر درست بگویی، به تو اجازه خواهم داد که بروی! » و برادرم با هیجان گفت:« شما این را تست کنید! » بعدش برادر من پخته شد!"
"هاها، هر چند خنده دار نبود، اما پدر بزرگ من بسیار خوشحال است!" سپس پیرمرد با ریش خود به سمت نهنگ آبی خوشحال نگاه کرد و نهنگ شروع کرد به ریزه خندیدن.
در این زمان، صدای یک مرد میانسال از خارج از خانه آمد: "سانگ شو، آیا این کج آهن تو است؟"
پیرمرد بیرون رفت، متوقف شد و گفت: "بله، بله، من واقعا این قلم را فراموش کرده ام! متشکرم! بیه در خانه لیوانی آب هست، می‌خوری؟
"نه، دیر است، دفعه بعد که دیدنت می‌آیم!"
پس از دیدن مرد میانسال، پیرمرد به خانه می رود تا یک پنبه و شربت پنبه برای مداوای زخم های ناخن نهنگ آبی کوچک ببرد، و سپس آب گرم برای حمام آماده می‌کند.
وقتی پیرمرد آماده می‌شود تا نهنگ را در مخزن حمام قرار دهد، نهنگ آبی کوچک به سرعت متوقف شد و گفت: "پدر بزرگ، من در مخزن سرد نمی­خوابم، من می توانم با شما در تختخواب بخوابم؟"
پیرمرد اخمی کرد و از خواب بیدار شد و پرسید: "ماهی ها نفس می کشند، اگر در آب نباشید، خفه نمی شوید؟"
"نگران نباشید، بدن من همان بدن ماهی های دیگر نیست. برای یک یا دو روز آب را نبینم، مشکلی نیست.
پس از گوش دادن، پیرمرد یک حوله را برای خشک کردن آب نهنگ برداشت و سپس آن را به اتاق خواب برد: "ماهی و پدربزرگ با هم خوابیدند!"

فردای آن روز در حالی که انتظار نمی رفت، باران شروع به باریدن گرفت. نهنگ از یک طرف خوشحال شد که می خواهد به خانه برگردد و از طرف دیگر ناراحت شد که پیرمرد را تنها می گذارد. ولی او قول داد اگر روزی راه آنجا را یاد گرفت به خانه پیرمرد سربزند. پیرمرد هم به نهنگ گفت که هربار باران شروع به باریدن کرد منتظر نهنگ کنار اقیانوس می ماند.

این داستان را از کانال ای‌نهنگ در این ویدئو ببینید