سدیم آلژینات اینهنگ

سدیم آلژینات اینهنگ
سدیم آلژینات اینهنگ
قیمت:96800.00IRT
افزودن به سبد خرید

سدیم آلژینات (sodium alginate) با فرمول شیمیایی Nac6h7o6 یک پلی ساکارید خطی و یک کوپلیمر است که از جلبک دریایی قهوه ای تهیه می‌شود. این ماده نمک سدیمی آلژینیک اسید می‌باشد.
سدیم آلژینات جزء دیواره سلولی جلبک های قهوه ای دریایی است و تقریباً 30 تا 60 درصد اسید آلژینیک دارد. تبدیل اسید آلژینیک به آلژینات سدیم باعث حل شدن آن در آب می‌شود که به استخراج آن کمک می‌کند. آلژینات‌های باکتریایی تنها توسط دو جنس باکتری سودوموناس و آزوتوباکتر سنتز می‌شوند و برای محافظت در برابر محیط زیست و سنتز بیوفیلم ها به منظور چسبیدن به سطوح استفاده می‌شوند. بزرگترین مزیت آلژینات ها رفتار مایع-ژل آنها در محلول های آبی است. هنگامی که یون‌های تک ظرفیتی (مثلاً سدیم در آلژینات سدیم) با یون‌های دو ظرفیتی (مخصوصاً کلسیم) مبادله می‌شوند، واکنش تقریباً بلافاصله ادامه می‌یابد و از محلول با ویسکوزیته کم به ساختار ژل تغییر می‌کند. جرم ژل شده یک کوپلیمر صمغی است که از دو نوع واحد مونومر تشکیل شده است.

ویژگی ها
اسید آلژینیک به عنوان یک هیدروکلوئید در کاربردهای مختلف مانند تولید مواد غذایی، داروسازی و در منسوجات و لوازم آرایشی و بهداشتی به ویژه به عنوان امولسیفایر استفاده می شود.  اخیراً، آلژینات به دلیل سازگاری با بافت و استفاده از آن در مهندسی بافت، از جمله بازسازی بافت پوست، غضروف، استخوان، پانکراس، کبد، ماهیچه‌ها و اعصاب، علاوه بر استفاده، به طور گسترده مورد مطالعه قرار گرفته است. در کپسوله کردن سلول ها برای آزادسازی کنترل شده داروها از سدیم آلژینات بهره می‌برند. آلژینات سدیم مشتق پلیساکارید اسید آلژنیک از دو مونومر آنیونی مرتبط تشکیل شده است، که با مناطقی از مونومرهای مخلوط در هم آمیخته شده‌اند.
آلژینات سدیم زمانی که با کاتیون های دو ظرفیتی مانند Ca2+ مواجه می شود می تواند به هیدروژل تبدیل شود و بیش از 98 درصد آب را در داخل هیدروژل نگه می دارد. این برای حفظ زیست فعالی با فراهم کردن یک محیط آبی برای سلول های کپسوله شده مهم است. این باقیمانده های G هستند که در طول تشکیل هیدروژل با Ca2+ متصل می‌شوند. باقیمانده های G زنجیره آلژینات تا شده و در زیر برهمکنش باند انباشته می شوند، که باعث تبدیل ساختار زنجیره های آلژینات مجاور از سیم پیچ های تصادفی به ساختار نوار مانند منظم می شود.

فروش سدیم آلژینات
فروش سدیم آلژینات شرکت الکترونهنگ فاطر سماوات با قیمت مناسب و کیفیت تضمینی در فروشگاه اینهنگ صورت می گیرد. اینهنگ آماده ارائه خدمات در زمینه فروش انواع مواد شیمیایی آزمایشگاهی و صنعتی و همچنین تجهیزات آزمایشگاهی می‌باشد. آلژینات سدیم یک پلیمر طبیعی است که به صورت پودر دانه ای یا سفید متمایل به زرد و بی بو عرضه می‌شود. آلژینات سدیم یکی از شناخته شده ترین پلی ساکاریدهای زیست سازگار است که می تواند هیدروژل تشکیل دهد. این بدان معنی است که زنجیره های پلیمری هیدروژل آب را جذب می‌کنند، اما به دلیل پیوندهای شیمیایی یا فیزیکی در آن هیدروژل، زنجیره ها به طور جداگانه در آب پراکنده نمی شوند. توانایی هیدروژل ها در جذب آب به دلیل وجود گروه های عاملی آبدوست آنهاست که به زنجیره اصلی پلیمر چسبیده بودند. آلژینات در صنایع مختلف از جمله صنایع غذایی، بهداشتی و زیست پزشکی استفاده می شود. زیرا علاوه بر خواص بیولوژیکی خوب و کمبود مواد افزودنی، مقرون به صرفه نیز می باشد. از نظر عملکردی، کار با آلژینات برای تشکیل یک شبکه هیدروژل راحت است. آلژینات در صنایع غذایی به عنوان قوام دهنده، ژل کننده، امولسیفایر، تثبیت کننده، بهبود دهنده بافت مواد غذایی استفاده می شود. این روزها از آلژینات در تعداد زیادی از مواد غذایی مانند: بستنی، ژله، نوشیدنی های حاوی شیر، چاشنی ها، نودل های فوری و غیره استفاده می شود. از اسید آلژینیک در صنعت داروسازی نیز استفاده می شود. این ماده به عنوان حامل به قرص ها اضافه می شود تا سرعت تجزیه قرص ها برای آزاد شدن سریعتر ماده دارویی افزایش یابد. در محصولات آرایشی و بهداشتی به دلیل عملکرد آن به عنوان یک غلیظ کننده و نگهدارنده رطوبت است.

ویژگی های آلژینات سدیم اینهنگ
    پودر زرد
    پلی ساکارید خوراکی
    قابلیت حل شدن در آب
    ترکیب آب دوست
    در جلبک دریایی قهوه ای یافت می شود
    خاصیت زیست سازگاری
    سمیت کم
    تثبیت کننده، امولسیفایر، قوام دهنده
    محصول مرک آلمان

کاربرد اینهنگ سدیم آلژینات
    به عنوان تثبیت کننده در اکثر صنایع استفاده می شود.
    صنایع غذایی به عنوان طعم دهنده و افزودنی
    صنایع بهداشتی و آرایشی
    صنعت نساجی
    صنایع دارویی
    به عنوان یک امولسیفایر عمومی
    رشته پزشکی و بیوتکنولوژی

خرید اینهنگ سدیم آلژینات
خرید اینترنتی آلژینات سدیم مرک آلمان از فروشگاه اینهنگ با امنیت.

کاربرد
در صنایع غذایی از آلژینات به عنوان ضخیم کننده، ژل کننده، امولسیفایر، تثبیت کننده، بهبود دهنده بافت استفاده می شود. اسید آلژینیک در کاربردهای دارویی مورد استفاده قرار می گیرد، به دلیل عملکرد آن به عنوان غلیظ کننده و نگهدارنده رطوبت، به عنوان یک حامل برای تسریع در تجزیه قرص برای آزادسازی سریعتر جزء دارویی، در لوازم آرایشی به عنوان حامل اضافه می شود. به عنوان مثال، آلژینات با تشکیل یک شبکه ژل به حفظ رنگ رژ لب روی سطح لب کمک می کند.