تمرین‌های اصلاحی کاریوپراکتیک

کاریوپراکتیک اصلاح ترمیم
کاریوپراکتیک اصلاح ترمیم
قیمت:3000000.00تومان
افزودن به سبد خرید

تعداد جلسات این دوره ده جلسه می‌باشد. مجموعه‌ای از خدمات شامل ماساژ، ماساژ عمقی، به همراه ورزش‌های اصلاحی متناسب با شرایط فردی ارائه می‌شود. همچنین، مربی در انتها برای سبک زندگی پس از دوره فرد پیشنهاداتی ارائه می‌کند.

آسیب‌های سیستم اسکلتی بدن در بسیاری از افراد با توجه به سبک زندگی ناسالم در بسیاری از شایع است. این اختلالات مکانیکی می‌توانند بر سیستم عصبی نیز تاثیر بگذارند و طیف وسیعی از مشکلات سلامتی را ایجاد کنند. اصلاح و ترمیم سیستم اسکلتی می‌تواند فشار روی اعصاب را کاهش دهد. درمان دستی (کاریوپراکتیک) با تصحیح دامنه حرکتی مفاصل و کمک به عضلات به بهبود گردش خون، کاهش التهاب و کاهش تنش عضلانی کمک کند.

بچه ها با اینکه عضلات رو به رشد دارند و انعطاف پذیری بیشتری نسبت به بزرگسالان دارند، به علت حضور طولانی مدت در فضای بسته، کار با گوشی و بازی‌های رایانه‌ای، ساعت‌ها در یک حالت ناصحیح نشستن، بدفرمی‌هایی را در سیستم عضلانی خود رشد می‌دهند. استفاده از ورزش‌های صحیح متناسب با نیاز فرد به فرد متفاوت است که در مورد کودکان، این ورزش‌ها در قالب بازی‌ها جذاب‌تر می‌شود.

شانه افتاده، شانه یخ زده، کمردرد، گردن‌درد، سردرد، درد مفاصل و آسیب‌های ورزشی، سندروم تونل کارپال، و فیبرومیالژیا، آسم، سرگیجه، شب ادراری، سندروم خستگی مزمن، فشار خون بالا، مشکلات گوارشی، ام اس، کشیدگی و التهاب تاندون‌ها، التهاب مفاصل و بورسهای مفصلی از جمله مواردی هستند که توسط درمان دستی مدیریت می‌شود، و می‌توان در منزل با یک جلسه تا ده جلسه از درمان دستی استفاده کرده و بهبود نسبی به دست آورد. لازم است که تمرینات اصلاحی ورزشی برای مدت طولانی ادامه یابد.

1- اولین مورد در درمان‌های دستی به ستون فقرات مربوط است. در این روش به شکل ملایمی درمان‌گر تلاش می‌کند تا جابجایی‌های مهره‌ها، بدفرمی‌های ستون فقرات و التهاب‌های ماهیچه‌ای اطراف این بافت اسکلتی را با بازگرداندن هم‌ترازی مهره‌ها بهبود بخشد. درمانگر برای بهبود عملکرد ممکن است از تکنیک‌هایی مانند تحریک الکتریکی، اولتراسوند و ورزش برای تکمیل درمان دستی استفاده کند. طیف وسیع‌تری از روش‌ها نیز به طور مقطعی در طول جلسه استفاده می‌شود. از آن جمله گرما و سرما درمانی است که در مواجهه با التهاب و کاهش درد از کیسه یخ و یا گرما استفاده می‌شود.

2- مورد بعدی درمان غیرجراحی دیسک کمر با ورزش است. در درمان، تقویت عضله‌های هسته مرکزی نقش موثری دارد. این ورزش‌ها باید زیر نظر متخصص تعریف شوند. چه بسا، برخی از ورزشها مشکل سیستم عصبی یا سیاتیک را تشدید کند. به علاوه، زمانی که هنوز آثار التهاب در ستون فقرات و درد زیاد وجود دارد، نباید از ورزش‌درمانی به عنوان اولین روش استفاده کرد؛ چون ممکن است علائم و درد شدیدتری را ایجاد کند.

3- کاریوپراکتیک می‌تواند علاوه بر درمان اختلالات اسکلتی-عضلانی به بهبود عملکرد ورزشی کمک کند. ورزشکار با اصلاح عملکرد ورزش خود می‌تواند استقامت و توان عضلانی بهتری به دست آورد تا در رقابت‌ها نتایج بهتری به دست بیاورد.