الکترونهنگ فاطرسماوات


گاه نوشت های خوشه چینان

ما در زندگی کلی کارهای تکراری انجام می‌دهیم که در بازی هم همان کارها را می‌کنیم.

بازی های رایانه ای باعث افزایش تمرکز، بهبود وضعیت گفتار درمانی، آموزش زبان‌های خارجی، افزایش هدف‌مندی یا مسئولیت‌پذیری، افزایش تلاش، افزایش پیوندهای خانوادگی (به عنوان مثال با بازی رایانه‌ای world of Goo و نقش مادر در آن)، یادگیری استراتژی‌های رفتاری، افزایش نگاه جامع و کلی‌نگری می‌شود.

افزایش روحیه جمع‌پذیری از طریق بازی شبکه‌ای باعث می‌شود که همه به دنبال یک موضوع بروند و همه در مورد صحبت کنند و باعث می‌شود وجه اشتراکی با هم داشته باشند.

مضرات بازی می‌تواند خستگی چشم‌ها بشود، تحرک شما را کم کند و در صورت اعتیاد باعث افسردگی  شود. اما همین مضرات هم توسط بازی‌سازان با تکنولوژی روز در حال برطرف شدن هستند.

کسانی که بازی‌های رایانه‌ای را تقبیح می‌کنند و ساعت‌ها درباره مضرات بازی‌های رایانه‌ای قلم فرسایی می‌کنند در مرحله اول با دنیای کودکان بیگانه‌اند. در مرحله دوم با دنیای روز بیگانه‌اند. خیلی وقت هست که مساله کم‌تحرکی بازی های رایانه‌ای و افسردگی بازی در آن حل شده است.

در دنیای آلوده امروز بهتر این است که بچه‌ها در خانه بمانند و با استفاده از کنسول‌های بازی مسیری را طی کنند که به آن‌ها نشاط و حل مساله بیاموزد. شما به همراه پدر، مادر و یا خواهر و برادر بازی را می‌گذارید. خیلی وقت ها بازی‌ها به این صورت است که با کمک همدیگر بازی کنید.

حالت دیگری که در زندگی امروز وجود دارد که شما در گوشی خود در کانال تلگرام باشید. بچه هم در گوشی در کانال تلگرام خودش.  که این اصلا خوب نیست.

الآن دقیقا مساله‌ای که بازی Blue Whale دارد، این است که ابتکاری هست. خیلی وقت‌ها کودکان در حین بازی صحنه‌های ابتکاری به وجود می‌آورند خودشان که تا آخر عمرشان در ذهنشان می‌ماند و اثر ماندگاری عمیقی دارد. ممکن است که در هیچ‌یک از آموزش‌های سنتی توسط خانواده و یا غیره به کودک منتقل نشود.

درخت زندگی، اثر کلمیت

هربار که صحبت از هر چیز نویی در هر جامعه می‌شود، برخی افراد که منافع خودشان را در آن زمینه در خطر می‌بینند خیلی وقت‌ها با آگاهی از مزایا و خوبی‌های آن پدیده نو، شروع به تخریب پدیده می‌کنند و تلاش می‌کنند تا آن را نابود کنند. زمینه جدیدی که بازی Blue Whale به وجود آورده است، نسل جدیدی از بازی‌های رایانه‌ای است که تلاش می‌کند تا از یکنواختی بازی‌های رایانه‌ای که معمولا وجود داشته جلوگیری شود. در نسل قدیم بازی‌های رایانه‌ای هربار کل ماموریت بازی و یا اهداف بازی انجام می‌شد، بازی تمام می‌شد و فرد دیگر سراغ آن بازی نمی‌رفت. چون می‌دانست چیز جدیدی در آن وجود ندارد. اما نسل جدید بازی‌های رایانه‌ای تلاش می‌کند تا بدون ارائه نسخه‌های جدید از بازی همواره خلاقیت و آشنازدایی بازی را حفظ کند تا بتوان هر بار با مراجعه به آن مراحل جدیدی را مشاهده کرد.

دانلود بازی نهنگ آبی

دانلود ویدئو داستان نهنگ آبی و مراحل بازی

دانلود ویدئو بازی نهنگ آبی و بازی‌های رایانه‌ای